Stretko mladých

Dňa 9. mája 2019 sa v našich priestoroch kláštora uskutočnilo pravidelné stretnutie kresťanskej mládeže so sluchovým postihnutím.

Našou hlavnou témou stretnutia bolo „Keď padneš na životné dno, Ježiš ťa opäť postaví na nohy.“ K tejto téme sme si pozreli aj dva videá.

Prvé video bolo osobným svedectvom ženy – bývalej prostitútky – ktorá opisovala svoj život, ako sa ocitla na jeho samom dne. Šťastie hľadala v peniazoch, bohatstve, úspechu, sláve, drogách a vo falošnej láske za peniaze. Až v momente jej blížiacej sa smrti (počas tzv. klinickej smrti) urobila krok, ktorý ju zachránil. Z celej hĺbky duše sa obrátila s výkrikom na Ježiša, kde ho prosila o odpustenie. Aj napriek celkovo hriešnemu životu ju Ježiš vypočul a zachránil. Vrátil ju späť do života, no dal jej úlohu: Choď opäť na ulicu, ale teraz ako svedok o mojej pravej láske. Hovor všetkým dievčatám a ženám, ktoré sa predávajú na ulici, aby pravú lásku hľadali vo mne. A táto žena túto úlohu robí dodnes. Chodí a všade svedčí, že to Ježiš Kristus ju zachránil a dal jej Lásku, ktorú ona chce dávať ďalej.

Odkaz na video: TU

Druhé video bolo o sile modlitby ruženca. V ňom sme videli svedectvo kňaza, ktorý hovoril príbeh o vraždiacom mužovi. Ten jedného dňa začal zabíjať v internáte dievčatá. Usmrtil jednu, potom druhú, a chcel ísť aj tretiu. No pri jej dverách bol zastavený tajomnou silou, ktorá mu nedovolila vôjsť do izby a smrtiacu zbraň mu vytrhla z ruky. Prečo? Dievča v tej izbe sa modlilo ruženec! Tento vrah, si neskôr až z úst kňaza vypočul, prečo nemohol vôjsť do tejto izby. Tá sila ktorá mu bránila usmrtiť to dievča, bola sila Božej matky Márie, ku ktorej sa dievča modlilo ruženec.

Po týchto videách sa rozbúrila veľká diskusia, kde každý povedal k videu svoj názor a to, ako on vníma silu modlitby a potrebu, vyhýbať sa klamu tohoto sveta.