Letný program pre deti – 2013

Drahí rodičia a deti, máme za sebou bohatý program …

tabor

Od 15. do 19. júla 2013 sa uskutočnil už po 3x týždenný program (S)poznávať Zmyslovo !!!  , ktorý je zameraný na spoznávanie nových možností …

Sme veľmi radi, že sa prihlásilo 17 detí. (11 detí so sluchovým postihnutím) Program bol veľmi pestrý a takmer sme naplnili jedno z našich hesiel – „od Čunova až po Devín“ – tento rok to bolo od Rusoviec po Devín.

T01

            Pondelkový program začal v Rusovciach v parku. Počasie nám prialo a preto sme mohli využiť celý deň na hry vonku. V utorok sme ráno navštívili Vodárenské múzeum v ktorom sme sa oboznámili s tým ako funguje zásobovanie vody po celom našom hlavnom meste. A keďže sme chceli zostať pri vode a počasie nám prialo išli sme poobede na kúpalisko Rosnička. Počas nášho trojročného snaženia to bolo prvý krát, čo sme išli na kúpalisko, lebo počasie nám nikdy takto neprialo. A to hlásili na tento rok chladnejšie leto.

            V stredu sme sa vybrali ako väčšina turistov na naše najväčšie letisko – Letisko M. R. Štefánika. Nebolo to preto, že by sme mali niekam letieť, ale preto, že p. Danka nám pripravila program – exkurziu po celom letisku. Mohli sme sa pozrieť na to, ako sú vybavovaní cestujúci, ako sa nakladá batožina, ako sú hasiči v pohotovosti a mohli sme sa aj odfotiť v malom motorovom lietadle.

            Štvrtkový program bol taktiež o výškach. Tento raz nie o lietaní, ale o lození po lanách. Navštívili sme lanovú dráhu v Devínskej Novej Vsi – Tarzánia. Výška hornej dráhy je 9 metrov nad zemou. To nám však neprekážalo, lebo všetko bolo istené a bezpečné. Odchádzali sme unavení a naplnení novými skúsenosťami z adrenalínovej atrakcie.

T02

            V piatok sme mali jednoduchší program. Nebol náročný na chodenie, pretože sme sa do Devína vybrali loďkou. Lepšie povedané – riadnou loďou MARTIN, ktorá premáva pravidelne medzi Starým Mestom a Devínom. Tam sme po dobrom obede usporiadali menší rytiersky turnaj a na záver v kruhu rodičov boli deti pasované za rytierov, pre ich odvahu a statočnosť.

            Každé z detí si odnieslo na pamiatku tašku s odtlačkom prsta ostatných detí, aby sme si lepšie pamätali, že tvoríme spoločenstvo v ktorom má každí svoje miesto. Diplom sme udelili všetkým deťom, lebo boli otvorené na spoznávanie okolitého sveta nielen skrze 5 hlavných zmyslov (zrak, čuch, chuť, sluch, hmat), ale aj na spoznávanie skrze lásku, porozumenie.

T03