Karneval 2016

Chceli by sme, aby s toho vznikla každoročná udalosť. A preto ani tento rok sme si nenechali Fašiangový čas k tomu, aby sme sa stretli a vytvorili si Karneval.

Registrácia nás potešila, lebo sa nám prihlásilo veľa detí. Najviac bolo detí do 10 rokov. Ich masky boli veľmi krásne. Chceme pochváliť rodičov za to, že deťom vybrali krásne masky, ktoré boli veselé a krásne farebné. A tiež chceme pochváliť tých rodičov, ktorí tiež prišli v maske.Karneval začal krátkym príbehom O troch prasiatkach, ktoré išli na karneval. A keď sa dej prepojil z našou dobou postupne prasiatka začali predstavovať ostatné masky, ktoré prišli na spoločnú zábavu. Okrem tancov a veselosti mali deti možnosť tvoriť rôzne drobnosti, ktoré si mohli zobrať domov. Dôležitým bodom programu boli súťaže, ktorých sa zúčastnili všetky deti. Jednotlivé úlohy boli veselé, ale niekedy i náročné. Spomenieme „Lov lososov v Dunaji“ alebo prechod „Divokou riekou“. Taktiež deti mali možnosť „Nakŕmiť peľovými guľkami trúda Vilka“. Tešíme sa, že deti zvládli všetky úlohy v radosti a bezpečne. Túto ich snahu sme odmenili drobnosťou ku ktorej sme pripojili aj „Diplom“ na pamiatku tohto krásneho dňa.

Rovnako chceme poďakovať rodičom za to, že priniesli zopár sladkostí z ktorých sme sa mohli posilniť, lebo tanec si vyžaduje veľa energie. A tej nám bolo treba aj po karnevale, lebo počas neho nám krásne napadol vonku sneh a my sme sa mohli i po skončení karnevalu zabaviť ešte aj vonku.

Ďakujem všetkým dobrovoľníkom za krásny čas a prípravu tohto programu. br. Felix

FOTO – už čoskoro…