S mladými v Poprade na P15

Koncom júla sa v Poprade uskutočnilo celoslovenské stretnutie mladých veriacich. Organizovalo sa pri príležitosti blížiacich celosvetových dní mládeže, ktoré sa uskutočnia v Krakove v roku 2016.Poprad_P15 (1)
Už počas školského roku sme sa zaregistrovali ako skupinka nepočujúcich, ktorá sa chcela posilniť vo viere a zároveň sa zjednotiť so všetkými mladými. Samotný program v Poprade začal v piatok 31.7. My sme sa však vybrali už v stredu do Batizoviec, kde sme mali dohodnuté ubytovanie. Cestou sme sa pozberali celkom 14-ty. Z toho 3 mladí boli z Českej republiky. V stredu večer sme sa poprechádzali v okolí Štrbského plesa. Vo štvrtok sme sa vybrali na túru. Išli sme do Slovenského raja, kde sme sa „Prielomom Hornádu“ a „Kláštornou roklinou“ dostali k historickému „Kláštorisku“. Poprad_P15 (2)Prezreli sme si krásny zrekonštruovaný areál. Potom sme sa vybrali dolu na dobrú večeru. Po nej sme mali aj sv. omšu.  Poprad_P15 (3)
V piatok sme si doobeda pozreli centrum Kežmarku a poobede sme sa pripojili k všetkým účastníkom (viac ako 3000 mladých) k programu P15. Program prebiehal na viacerých miestach v Poprade a trval do nedele.
Témou stretnutia bol citát: „Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha.“ I my sme sa snažili očistiť naše srdce, aby sme mohli vidieť Boha. V spoločenstve sa nám to darilo lepšie, lebo jeden druhému sme „sprievodcom“ na náročnej ceste. Počas stretnutia sme mohli zažiť bohatý program a viaceré stretnutia, ktoré v nás nechali veľa radosti spomienok.Poprad_P15 (4)
Toto stretnutie slúžilo aj ako príprava na Svetové dni mládeže, ktoré budú v Krakove v roku 2016. Srdečne Vás pozývame medzi nás, aby sme takto vytvorili veľké spoločenstvo mladých veriacich.Poprad_P15 (5)