S mladými na lezeckej stene

To čo sme dlhšie plánovali s mladými, sa nakoniec aj podarilo. Dňa 30. augusta 2019 sme sa rozhodli spoločne si ísť preskúšať našu športovú zdatnosť resp. silu v našich rukách a nohách. Kde inde sa to dá lepšie overiť, ako na umelej lezeckej stene. V Bratislave máme na túto aktivitu dobré podmienky. Rozhodli sme sa ísť teda navštíviť lezeckú stenu K2, ktorá sa nachádza neďaleko Avionu.

Po príchode sme si zaobstarali nevyhnutne potrebnú lezeckú výstroj (lezeckú sedačku, lezecké topánky) a vybrali sme sa liezť. Vzhľadom na to, že nik z nás nie je školený na osobu, ktorá vie sama istiť lezca, naše kroky smerovali na stenu, kde sú nainštalované samo-navíjacie istiace laná t.j. pri páde lano samo zaistí lezca a pomaly ho spustí na zem.

K dispozícii sme mali štyri steny, kde boli nainštalované takéto laná. Mali sme teda možnosť si vybrať štýl aj obtiažnosť steny na ktorú chceme liezť. Niektoré sa dali vyliezť OK, iné s veľkou námahou. Každopádne, všetci sme si siahli na dno našich síl a schopností. Môžme teda povedať, že tento šport je krásny, ale namáhavý a aj nebezpečný zároveň.

Každý z nás odchádzal z lezenia veľmi nadšený, povzbudený do budúcna, ale aj dostatočne unavený 🙂

Hneď po lezení sme sa šli všetci posilniť dobrým obedom do neďalekého nákupného strediska Avion. Potom sme sa rozlúčili a naplnení zážitkami sme sa vybrali domov.

Touto cestou chcem poďakovať účastníkom tejto aktivity Claire Grdiničovaj, Martinovi Gaštanovi a Matúšovi Hižákovi za ich prítomnosť a kamarátske stretnutie.

Zároveň sa chceme poďakovať aj nášmu finančnému sponzorovi Nadácii EPH, vďaka ktorej sme si túto aktivitu mohli vychutnať. Ďakujeme.