Letný program pre deti 2018

V krátkosti Vás chceme informovať o tohtoročnom dennom tábore „(S)poznáš zmyslovo?“ pre nepočujúce deti a ich priateľov. Tábor sa uskutočnil tradične v Bratislave v dňoch 16. až 20. júla 2018. Na tábore bolo celkovo 28 detí a 12 animátorov. Tohtoročná téma bola „Rozprávka v prírode“. Snažili sme sa prostredníctvom rozprávok objavovať prírodu a rôzne zvieratká. K tomuto účelu bol vyzdobený aj náš kláštorný refektár, ktorý nám slúžil ako prostredie Džungle!

16. júl – Pondelok: Prvý deň bol nesený rozprávkou Madagaskar. Dopoludnie sme v uliciach Bratislavy hľadali skryté jednotlivé postavy z tejto rozprávky,… a to na čas! Popoludnie sme strávili rôznymi hrami na Mágio pláži pri Dunaji.

17. júl – Utorok: Druhý deň bol veľmi dobrodružný. Jeho mottom bola rozprávka Tarzan. Deti sa po úvodnej súťaži vybrali opäť k Dunaju. Tentokrát nastúpili na loď a preplavili sa hore prúdom až do Devína, odkiaľ sa presunuli k mostu Slobody (most ponad rieku Morava, spájajúci Slovensko a Rakúsko). Tu sme si najprv na ohnisku opiekli špekačky. No adrenalínový program začal až potom! Deti si dali na seba horolezeckú výstroj a vydali sa na dlhú lanovú dráhu Tarzánie, ktorá je v korunách miestnych stromov. Bolo to veľmi zaujímavé!

18. júl – Streda: Tretí deň s témou rozprávky Leví kráľ, sme strávili výjazdom mimo Bratislavu. Išli sme až do Orechovej Potôni, kde sme po približne 5 km pešom putovania prišli na miesto zvané Malkia park. Tu po kvalitnom obede sme sa vydali spoznávať rôzne exotické zvieratá v miestnej rozsiahlej Zoo. Pre deti to bol skutočne nádherný zážitok, ktorý obohatilo aj adrenalínové putovanie cestou domov, ktoré bolo sprevádzané príjemným dažďom.

19. júl – Štvrtok: Štvrtý deň sa niesol hľadaním Nema. Preto aj doobedný program strávili deti manuálnymi prácami, kedy si vyrábali z rôznych materiálov postavy vodných zvieratiek. Poobede sme sa vydali do medickej záhrady, kde sme svoju energiu vybili v rôznych spoločných športových hrách. Takže tento deň sme mali pohybu až až 😊

20. júl – Piatok: Posledný piaty deň bol akoby rozprávkovo súhrnný. Témou totiž bola rozprávka Kniha džunglí. počas doobedia sme navštívili dve výstavy. Prvou bola v Primacionálnom paláci prezentácia zvieratiek vyrobených z drôtu. Bolo to skutočne zaujímavé, kedy deti mali možnosť vidieť diela, ktoré aj napriek svojej malej veľkosti, boli precízne vytvorené. Potom sme išli na druhú výstavu do Bibiany, kde sme spoznávali rôzne telesné zmysli človeka a ich jednotlivé poruchy (nevidiaci, nepočujúci, telesne postihnutý,…) Deti si tu mali možnosť vyskúšať nie len to, aké to je byť nevidiaci, ale aj rôzne pomôcky, ktoré postihnutým ľuďom uľahčujú život. Po dobrom obede sme išli na vytúžené kúpalisko rosnička, kde sa deti plne vyšantili vo vode. Potom sme prišli do kláštora, kde sme pre rodičov pripravili krátky program a malé pohostenie.

Verím, že sa všetkým deťom veľmi páčilo a dúfam, že sa stretneme aj na budúcoročnom tábore (S)poznáš zmyslovo 2019.