Mikuláš 2015

Pre deti jedna z dôležitých udalostí, ktorej dátum majú silno vpísaný do pamäti. Tento rok 6. december pripadol na nedeľu. Bola to pre nás príležitosť, stráviť nedeľný čas spoločne. Po príprave sme sa tešili príchodu rodičov, ktorí prišli s malými ratolesťami na spoločný program.Spoločný program začal scénkou o Snehuliakovi a jeho kamarátoch, ktorí ku nemu prichádzali so svojimi starosťami. Snehuliak im podľa svojich možností prejavil svoju pozornosť a tým im pomohol. Až sa nakoniec náš radostný Snehuliak rozdal celý.

Po úvodnej scénke mali deti možnosť zapojiť sa do tvorivých dielničiek. Mohli si vyrobiť vianočnú ozdobu, alebo vyrobiť drobný darček alebo len tak niečo urobiť, alebo vymaľovať. Zábava to bola veľmi veľká. Okrem týchto zručných aktivít bola príležitosť pre veriacich ísť na sv. omšu počas ktorej sme s deťmi a rodičmi uvažovali nad tým, akým spôsobom sa môžeme aj my rozdávať a deliť o veci, ktoré sme v živote dostali.

Po sv. omši prišiel medzi nás Mikuláš. Mikuláš bol pozorný voči našim deťom, lebo vedel tiež posunkový jazyk. Spoločne s deťmi sa porozprával, niektoré deti aj vyzval, aby mu predstavili svoj talent. A nakoniec nás všetkých obdaroval sladkými darčekmi.

Ďakujeme všetkým rodičom a deťom, že prišli medzi nás a že môžeme aj takto tvoriť jednu veľkú rodinu.

dobrovoľníci o.z. KCN BA a o.z. Nepočujúce Dieťa

FOTO – už čoskoro…