Návšteva spoločenstva v Trnave

Všetkých srdečne pozdravujeme.

Ako spoločenstvo KCN BA, túžime sa čoraz viac a viac spoznávať s nepočujúcimi na Slovensku. V kalendárnom roku je na to viacero príležitostí (spoločné akcie, tábory detí, stretnutie seniorov,…). No najkrajšie sú tie stretnutia, ktoré nie sú až tak plánované. A presne taká sa uskutočnila aj túto nedeľu 8.10.2017

Keďže vieme, že v Trnave sa nepočujúci stretávajú na sv. Omši 1x v mesiaci (vždy 2. nedeľa v mesiaci), rozhodli sme sa stretnúť práve na Sv. Omši pri oltári Pána Ježiša Krista. Z Bratislavy nás prišlo okolo 20.  Sv. Omšu viedol a aj tlmočil do PJ vdp. Peter Gula (teraz kňaz v Majcichove). Pri tlmočení mu pomáhal Stanislav Morávek. Bolo to nádherné (a aj dojímavé) stretnutie. Všetkých nás to veľmi potešilo a povzbudilo, aby sme ako jedna kresťanská rodina, budovali častejšie takéto spoločenstvo pri vzájomnom navštevovaní sa.

Po Sv. Omši nasledovalo vzájomné posedenie, kde pri kávičke a koláčiku sme sa všetci dobre porozprávali, poinformovali o našom živote a plánoch…. Jednoducho, mali sme sa skvele! Nakoniec sme sa všetci rozlúčili a vrátili domov do BA. Veríme, že sa podobné stretnutie zrealizuje v čo možno najbližšom čase.

Deti sa vyhrali s Kalčetom – stolný futbal
Čas lúčenia
Družné rozhovory
Sealfy s Palim
Družné rozhovory
Družné rozhovory
Cesta domov do BA
Cesta domov do BA
Cesta domov do BA