Karneval 2015

V čase fašiangov, kedy sa na celom svete konajú plesy a karnevaly, sme sa stretli aj my – rodiny s deťmi so sluchovým postihnutím a ich priatelia.

Vo františkánskom kláštore sa 24. januára konal maškarný ples, ma ktorý neprišli zamaskované len deti, ale aj ich rodičia. zabava01 Do krásne vyzdobenej miestnosti zavítalo niekoľko desiatok masiek, ktoré poprichádzali z rôznych rozprávok. Prišla Pipi dlhá pančucha, Červená Čiapočka, Snehulienka, Merida z rozprávky Neskrotná, prišli aj víly, indiáni, superhrdinovia, dobrí piráti, mačičky, zajačikovia a rôzne iné.

zabava02

Na úvod nás všetkých privítal brat Felix, ktorý sa schoval za masku arabského sluhu princeznej Šeherezady. Potom sa predstavili všetky masky a zábava sa mohla začať. Pre deti aj ich rodičov bol pripravený pekný program. Okrem voľnej zábavy sme sa naučili zopár spoločných tancov, v kreatívnom kútiku sme si mohli vyrobiť zaujímavé vecičky, deti si medzi sebou zasúťažili. Osviežujúce bolo aj občerstvenie, o ktoré sa postarali mamičky a babičky našich detí – masiek.

priprava01
Zostava dobrovoľníčok počas prípravy 🙂

V rámci programu sa uskutočnilo už tradičné stretnutie rodičov, ktorí mohli využiť čas na zdieľanie sa o svojich ťažkostiach, ale aj potešeniach zo svojich detí a predstavili si víziu budúcich stretnutí.

priprava02
Zostava dobrovoľníčok počas prípravy 🙂

Toto popoludnie sme spoločne prežili vo veľkej radosti. Stretli sme sa, aby sme spolu strávili príjemný čas, zabavili sa, porozprávali a obohatili sa navzájom.

A ako nám bolo dobre, môžete vidieť aj v reportáži, ktorú prišiel natočiť  Televízny klub nepočujúcich (od 10:50). http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/7840/59711

Autor: Terézia Grešnerová