Letný program pre deti 2016

SME VĎAČNÝ BOHU I VÁM ZA KRÁSNY A POŽEHNANÝ ČAS,
KTORÝ SME PREŽILI S VAŠIMI DEŤMI …

… po šiesty krát sme pripravili pre vás letný program …
… čas plný prekvapení a zábavy …

 plagát2016-01USKUTOČNIL SA: 11. – 15. júla 2016    

Šiesty ročník nášho bratislavského denného programu pre deti sa niesol v športovom duchu. Počas celého roka žije svet rôznymi športovými udalosťami ako napríklad: Majstrovstvá Európy vo futbale, cyklistika Tour de France, Olympijské hry, či vodné športy. Preto sme sa aj my rozhodli pre „Olympijský tábor“.

Tento rok sa nám prihlásilo 22 detí, ktoré navštevujú základné školy. Všetky boli ochotné zapojiť sa do tejto športovej udalosti, ktorú sme pre nich pripravili. Ako býva zvykom, náš denný program prebieha počas tretieho júlového týždňa a stretávame sa vo Františkánskom kláštore v Bratislave.

V prvý deň čakala deti športová registrácia a vstupné kvalifikačné úlohy. Po zvládnutý týchto úvodných „formalít“ sme otvorili slávnostne Olympiádu (S)poznáš Zmyslovo? a zapálili sme aj slávnostný oheň. Posledné metre pred zapáleným hlavného stožiara si oheň podávali všetky deti. Rovnako sme vztýčili olympijskú vlajku.

Popoludní prvého dňa a po ďalšie dni čakali na deti rôzne náročné i menej náročné disciplíny. Pripravené boli: plážový volejbal, miniGolf, špeciálny X-boj, člnkovanie, orientačný beh lesom, bobová dráha, živé kalčeto, lezenie na 15 metrovú stenu a bicyklovanie.tabor1

Celý program bol samozrejme pod dozorom kompetentných úradov ako napríklad antidopingový výbor, ktorý sledoval, či deti pravidelne pijú vodu, či sa nadmieru nedopujú sladkosťami a či dodržujú pravidlá športového správania. Týždeň prešiel bez zranení i keď na deťoch bola zjavná únava (čomu sa tešíme, lebo unaviť deti je náročná úloha 🙂 )

V posledné popoludnie prišli medzi náš rodičia a pri slávnostnom záverečnom ceremoniáli boli deťom udelené medaile a odmeny. Kresťanské centrum nepočujúcich – Bratislava (KCN BA) ďakuje všetkým, ktorí nám ochotne vyšli v ústrety. Ďakujeme dobrovoľníkom, ktorí venovali deťom čas, sponzorom (Nadácia Telekom – MagioPláž, Centrum K2 – lezecká stena, Martinus, r. Mellová, p. Herczeg a i.) za podporu.Tabor 5

Ďakujeme za prejavenú dôveru zo strany rodičov a detí. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a príjemne strávené chvíle.

Ako nám bolo po minulé roky?
Tu sa dočítate viac – 20152014