Výlet za br. Félixom do Beckova

Ahojte Nepočujúci a všetci naši priatelia.

Prinášame vám krátky pohľad za našim výletom do Beckov (okres Nové mesto nad Váhom). Aký bol jeho dôvod? Už nadpis k článku napovedá veľa 🙂 Keďže br. Félix Mária OFM, už nežije v Bratislave ale Beckove, rozhodli sme sa ho ísť navštíviť a spoločne s ním sláviť Svätú omšu.

Náš výlet sa uskutočnil dňa 25. februára 2018 (nedeľa), kedy sme sa ráno vybrali vlakom a potom autobusom do Beckova. Musíme povedať, že počasím to bol prenádherný deň – ani jeden obláčik, len samé slniečko!
Po príchode do Beckova nás nečakal br. Félix (ten prišiel trošku neskôr), ale vinikajúci obed, ktorý navaril on sám za pomoci jeho milej mamky. Po spoločnom obede, nám br. Félix priblížil krátku históriu kláštora v Beckove a poukazoval nám jeho priestory. Ani sme sa nenazdali a už bolo 14:30 hod. Preto sme sa pobrali do kostola, kde začínala naša spoločná Krížová cesta, ktorú som viedol ja (br. Silvester OFM). Po nej už nasledovala samotná Svätá omša, počas ktorej nám br. Félix povedal niečo o kráse života spojeného s Kristom, ktorý hoc nie je ľahký, ale je šťastný! Po tejto Svätej omši sme sa ešte krátko porozprávali, osviežili kávou či čajom, a už už sme sa ponáhľali na autobus a vlak domov do Bratislavy.

Myslím si, že to bol nádherne spoločne strávený čas, kedy sme sa opäť stretli ako jedna Kristova rodina. Nech nás teda všetkých požehnáva sám Boh, aby sme s jeho pomocou mohli za ním napredovať ďalej.

br. Silvester OFM 🙂

Foto z výletu: